6 października 2014

Rojewski będzie grał dla Polski

Andrzej Rojewski występujący w zespole Bundesligi, S.C. Magdeburg, będzie grał dla Polski. Dla urodzonego w Wejherowie zawodnika, który w reprezentacji Niemiec rozegrał sześć meczów oraz zdobył tytuł Mistrza Europy Juniorów (2004), spełnia się w ten sposób jego  marzenie – możliwość uczestnictwa w Igrzyskach Olimpijskich Rio de Janeiro 2016.

– Jestem szczęśliwy, że trener Michael Biegler zaproponował mi grę w polskiej kadrze i obdarzył mnie zaufaniem- wyjaśnia leworęczny zawodnik, nazywany przez wszystkich „Roje”. Biegler zna Rojewskiego „ze wspólnych czasów” w SC Magdeburg – gdy był tam trenerem.


Fot. USC Magdeburg Handball

Oprócz „marzenia o Rio” są jeszcze dwa ważne propolskie argumenty dla mierzącego 193 cm, 29-letniego zawodnika: Mistrzostwa Świata w Katarze oraz przede wszystkim Mistrzostwa Europy w roku 2016 w Polsce.

– Będę miał możliwość występu w międzynarodowym turnieju w kraju, w którym się urodziłem – dodaje „Roje” o EHF Euro 2016.  – To jest oprócz igrzysk olimpijskich najpiękniejsza i największa sprawa, która może przydarzyć się sportowcowi.

Rojewski, który nominalnie gra na prawym rozegraniu, nie spodziewa się problemów w komponowaniu się w drużynę Biało-czerwonych. Mówi płynnie po polsku i zna wielu swoich nowych kolegów ze wspólnej gry w Bundeslidze.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest