10 października 2014

Wicemistrzynie świata pokonane!

Polska pokonała zespół wicemistrza  świata, Serbię 27:25 (17:15) w drugim występie towarzyskiego turnieju kobiet Croatia Cup. W innym piątkowym meczu, imprezy odbywającej się w Umag, Chorwacja przegrała z Niemcami 20:26 (10:10). Właśnie drużyna naszych zachodnich sąsiadów będzie ostatnim rywalem Biało-czerwonych w zawodach.

– Bardzo nam zależało, aby podnieść morale zespołu po wczorajszej porażce. Szczególnie nie chcieliśmy powtórki z drugiej połowy przeciw Chorwacji. Uważam, że to nam się udało. Postawiliśmy się Serbii. Droga do sukcesu prowadziła przez zneutralizowanie poczynań drugiej linii wicemistrzyń świata z Lekić i Janjusević – ocenił na gorąco po meczu trener Kim Rasmussen. – Chciałbym za postawę w bramce wyróżnić Izę Prudzienicę. W ataku kilkoma skutecznymi rzutami w pierwszej połowie popisała się Klaudia Pielesz.
W składzie Polek tym razem poza meczową szesnastką znalazły się Agnieszka Kocela i Anna Wysokińska. Na boisku w ogóle nie pojawiła się Marta Gęga.
Biało-czerwone zaliczyły doskonały początek spotkania. Po czterech minutach miały na koncie cztery bramki. W tym okresie przeciwniczki opowiedziały tylko jednym trafieniem, popełniając dużo błędów. Chwilowy przestój zespołu Rasmussena pozwolił Serbkom na odrobienie strat i wyjście na prowadzenie 8:6. Później role się odwróciły. Polki znowu zaczęły nadawać ton grze, a po dwóch rzutach chwalonej przez szkoleniowca Pielesz nasz zespół miał przewagę 14:12. Taka różnica bramkowa utrzymała się o przerwy.
Serbki nie dawały za wygraną i po zmianie stron zdobyły się na kolejny zryw. Po golu z koła Dragany Cvijić doprowadziły do remisu(19:19). Tego dnia zespołem minimalnie lepszym były Polki. Na wypracowanie przewagi 23:19 spory wpływ miały udane interwencje Prudzienicy w ostatnim kwadransie gry. Biało-czerwone przy okazji zrewanżowały się Serbkom za wysoką porażkę z półfinałów ubiegłorocznych mistrzostw świata.