12 października 2014

Vive zafundowało horror

Vive Tauron Kielce odnotowało trzecią wygraną w trzeciej kolejce grupy D Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski pokonali mistrza Ukrainy, Motor Zaporoże 30:26 (17:14). W następnej serii spotkań VTK 18 października zagra na wyjeździe z Dunkerque HB


Była to trzecia porażka ukraińskiego zespołu w tej edycji elitarnych rozgrywek. Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak stwierdzić, że goście byli blisko sprawienia sporej niespodzianki. 
Trener Tałant  Dujszebajew nie mógł skorzystać z z jednej z gwiazd swojego zespołu, Julena Aguinagalde. Nie wystąpili również Denis Buntić i kontuzjowany od dłuższego czasu Tomasz Rosińki. Nie oznacza to wcale, że tym można usprawiedliwiać przestoje, jakie zdarzały się kielczanom w trakcie meczu.

Ukraiński zespół, z kilkoma aktualnymi i byłymi reprezentantami Rosji w składzie, grał ambitnie i praktycznie walczył o korzystny wynik do finałowych minut. Goście wykorzystywali niemal każdą lukę w defensywie kielczan i długo bezbłędnie egzekwowali rzuty karne. Po takim zagraniu Olega Skopincewa, siódmym zespołu, tablica w 49 min wskazywała remis 24:24. W tym momencie seryjnie bramki zaczął zdobywać Krzysztof Lijewski. Po jego rzutach gospodarze odzyskali dwubramkową przewagę. Nie był to koniec emocji, gdyż goście opowiedzieli dwoma trafieniami Sergieja Burki. Nie takiej końcówki oczekiwali miejscowi kibice. Co prawa z 11 metrów piłkę do siatki posłał Karol Bielecki, ale goście ponownie stanęli przed szansą poprawienia dorobku z rzutu karnego. Marin Sego tym razem nie dał się zaskoczyć. Chorwacki bramkarz po chwili powtórzył swój wyczyn, a po drugiej stronie nie do zatrzymania był Lijewski, który ustalił wynik spotkania.


Vive Tauron Kielce – Motor Zaporoże 30:26 (17:14)

Vive Tauron: Szmal, Sego – Lijewski 7, Jurecki 5, Bielecki 5, Tkaczyk 3, Cupić 3, Strlek 2, Musa 2, Jachlewski 1, Reichmann 1,  Chrapkowski 1, Grabarczyk, Zorman. Kary 10 min. Czerwona kartka – Jachlewski (z gradacji).

Motor : Koszowy, Stochl – Burka 6, Szewieliew 5, Stetsjura 4, Onufrijenko 4, Kozakiewicz 4, Skopincew 3, Jewdokimow, Aflitulin, Doroszczuk, Kurilenko, Żuk, Perez de Inestrosa, Doncow, Titow. Kary 10 min.

Sędziowali: Nenad Nikolić, Dusan Stojković (Serbia). Widzów 4000.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest