13 października 2014

Zmiana liderów

SPR Łodygowice to nowym liderem I ligi Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt! Do zmiany na szczycie doszło po turnieju w Milówce rozgrywanym pod honorowym patronatem wójta Roberta Piętki i w ramach jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach. Do zmian doszło również na szczycie II ligi.

Dotychczasowy lider SPR Twardorzeczka w meczu na szczycie zremisował z SPR Żywiec 6:6. Podział punktów skrzętnie wykorzystały SPR Łodygowice, Łękawica i Bystra Gimnazjum, które wygrały swoje mecze. Tym samym cała trójka przewodzi stawce mając na koncie po 8 punktów. Z kolei w II lidze Podbeskidzkiej Lidze Amatorskiej przegraną SPR Świnna z SPR Koszarawa 4:6 wykorzystały SPR Milówka i Gimnazjum Łękawica, które teraz przewodzą w tabeli. Ale do ich wymarzonego awansu do I ligi droga jeszcze bardzo daleka.

Do kolejnych zmian może podczas następnego turnieju, który planowany jest w Żywcu Oczkowie 8 listopada. Warto podkreślić, że podczas turnieju w Milówce pojawiła się Joanna Rodak grająca w KPR Ruchu Chorzów w PGNiG Superlidze Kobiet, która nie tylko kibicowała dziewczętom, ale i sędziowała kilka spotkań.

I i II liga Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt w ocenie Pawła Szczotki, rzecznika prasowego Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach:

– Po dwóch turniejach widać, że aspiracje do mistrza Podbeskidzia zgłasza co najmniej pięć drużyn: SPR Łodygowice, Łękawica, Bystra Gimnazjum, SPR Twardorzeczka i SPR Żywiec. Ostatniego słowa nie powiedziała pewnie jeszcze ekipa Bystra Ciapki, czyli mistrz z 2013 roku. Kolejny listopadowy turniej przyniesie zapewne wiele emocji, bo będzie kilka spotkań na szczycie jak między innymi SPR Żywiec – Bystra Gimnazjum, Łękawica – Bystra Gimnazjum czy SPR Łodygowice – SPR Twardorzeczka. Być może wtedy też dojdzie do kilku kolejnych przetasowań w górnej części tabeli. Ciekawie dzieje się też na drugim froncie. Tu aspiracje do awansu zgłaszają cztery ekipy, a miejsca są tylko dwa. Pewnie i SPR Ślemień będzie chciał jeszcze dogonić czołówkę. Na pewno emocjonujące spotkania podczas listopadowego turnieju to SPR Koszarawa – Gimnazjum Łękawica, SPR Milówka – SPR Świnna czy SPR Ślemień – Gimnazjum Łękawica.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest