3 listopada 2014

Turniej w Żywcu z Odznaczeniem

To będzie jedno z większych wydarzeń w piłce ręcznej w województwie śląskim. Śląski Związek Piłki Ręcznej w Katowicach otrzyma Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego! To wyróżnienie zostanie wręczone podczas Turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt w sobotę, 8 listopada, w Żywcu Oczkowie!

Janusz Buzek, radny Sejmiku Województwa Śląskiego, podkreśla, że Sejmik Śląski ceni sobie wieloletnią działalność Śląskiego Związku Piłki Ręcznej. – Na podziw i szacunek zasługuje fakt, że związek wychował liczne grono mistrzów, w tym olimpijskich. Codziennie dba o rozwój piłki ręcznej, a także sportowe wychowanie dzieci i młodzieży. Z dużą satysfakcją chcę poinformować, że kapituła Sejmiku jednomyślnie postanowiła odznaczyć Śląski Związek Piłki Ręcznej Złotą Odznaką Honorową Za Zasługi Dla Województwa Śląskiego – mówi radny Janusz Buzek.

To właśnie on wręczy odznakę, o którą wnioskowali Andrzej Kamiński, wiceprzewodniczący Sejmiku i były radny Sejmiku Andrzej Marszałek. Także burmistrz Żywca Antoni Szlagor, po którego honorowym patronatem rozgrywany jest turniej ligowy, nie ukrywa, że to spore wydarzenie. – Taka odznaka przyznawana jest tylko raz. Cieszymy się, że stanie się to u nas w Żywcu, w dodatku w ramach jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej – zaznacza burmistrz Szlagor.

Wręczenie odznaki zaplanowano o 13.00, ale już o 8.00 ruszą pierwsze mecze turnieju Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

– Na początek zagra I liga, gdzie zapowiada się kilka szlagierowych spotkań, jak między innymi SPR Żywiec. – Bystra Gimnazjum, Łękawica – Bystra Gimnazjum, Łękawica – Bystra Ciapki, a przede wszystkim SPR Łodygowice – SPR Twardorzeczka. To mecze, które mogą wywrócić do góry nogami górną część tabeli. Około 14.20 swoje mecze zaczną grać drużyny z II ligi, gdzie trwa zażarta walka o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do I ligi – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

HARMONOGRAM GIER – [pdf]

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest