5 listopada 2014

Juniorki młodsze grały we Francji

Reprezentacja Polski juniorek młodszych, w ostatni weekend, uczestniczyła w turnieju w Paryżu. Podopieczne Tomasza Konitza i Krystyny Wasiuk przegrały kolejno z rówieśniczkami z Węgier, Francji i zespołem szkoły mistrzostwa sportowego okręgu paryskiego, Pole Francilien. EHF potwierdziła, że po rezygnacji Włoch prawa gospodarza grupy kwalifikacyjnej mistrzostw Europy otrzymała Polska.


/ Fot. Archiwum

Nasza kadra przed wyjazdem do Francji spotkała się na krótkiej konsultacji w Spale. – Rozegraliśmy trzy mecze z bardzo dobrymi przeciwnikami i mimo porażek nie wystawiamy,  jako sztab szkoleniowy, surowej oceny dla gry naszych reprezentantek – podsumował trener Konitz. – W meczach widać było momenty dobrej i bardzo dobrej gry. W takich spotkaniach gra się przez 60 minut na pełnym zaangażowaniu i turniej ten dobitnie pokazał dziewczynom, że brak koncentracji, choćby na 5-10 minut, w współczesnej piłce ręcznej kosztuje przegraną różnicą kilku bramek. Nad wszystkimi tymi  mankamentami będziemy starać się pracować na dłuższych zgrupowaniach w grudniu.

Polskie juniorki młodsze w dniach 30 listopada-7 grudnia zbiorą się w Szczyrku oraz w dniach 14-18 grudnia w Chorzowie. Tam postarają się  zrewanżować reprezentacji Francji. Bezpośrednio po tym zgrupowaniu ekipa Konitza uda się na wyjazdowy dwumecz  przeciwko Czeszkom (19-21 grudnia).

Z EHF nadeszło oficjalne potwierdzenie zmiany gospodarza grupy 7 do mistrzostw Europy juniorek (20-22 marca). Po rezygnacji Włoch turniej zorganizuje nasz kraj. Trzecim uczestnikiem tej imprezy będzie Portugalia. Tylko zwycięzca grupy awansuje do finałów. Gra o medale odbędzie się w dniach 13-23 sierpnia w Macedonii.  

Wyniki meczów Polski podczas turnieju w Paryżu:

Polska – Węgry  25:33 (12:19)
POLSKA: Kłos, Kamińska – Płomińska 6, Świerczek 6,  Racka 3, Urbańska 3, Granicka 2, Więckowska 2, Stokłosa 1, Gedłek 1, Pekala 1, Uścinowicz, Kaszkowiak, Szynkaruk, Nosek, Stokowiec.

Francja – Polska 33:27 (15:11)
POLSKA: Kłos, Kamińska – Płomińska 5, Więckowska 5 , Stokowiec 4, Nosek 3, Świerczek 2, Kaszkowiak 2, Gedłek 2, Pękala 2, Stokowiec 1, Granicka 1, Uścinowicz, Szynkaruk, Urbańska, Racka, Szynkaruk.

Pole Francilien – Polska  27:20 (11:9)
POLSKA: Kłos, Kamińska – Płomińska 5, Nosek 5, Swierczek 2, Wieckowska 2, Urbańska 2, Kaszkowiak 1 , Gędłek 1, Szynkaruk 1, Stokowiec 1, Stokłosa, Uścinowicz, Racka, Pękala, Granicka.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest