11 listopada 2014

Vistal podąża za MKS Selgros

Przed nami dwie ostatnie kolejki PGNiG Superligi kobiet w tym roku. Później będziemy emocjonować się doniesieniami z mistrzostw Europy i grą reprezentacji Polski. Lider rozgrywek, MKS Selgros zagra na terenie outsidera w Piotrkowie Tryb. Goniący lublinianki Vistal podejmie, walczący o miejsce w ósemce, jeleniogórski KPR. Kilka meczów 10 serii, z uwagi na grę w europejskich pucharach naszych przedstawicieli, zostanie rozegranych awansem.

Aussie Sylex Sambor Tczew – KPR Ruch Chorzów / sobota g. 17:00
Sambor w dorobku wciąż nie ma punktu wywalczonego we własnej hali. Nadarza się doskonała okazja, aby tę kiepską serię odmienić.  Ruch jako jedyny dotąd zespół szczyci się zwycięstwem w tym sezonie nad Vistalem, ale jego potencjał na wyjazdach wyraźnie traci na wartości. 

KGHM Metraco Zagłębie Lubin –EKS Start Elbląg / środa g. 18:30 Polsat Sport News
Kłopoty kadrowe Zagłębia miały duży wpływ na słabszą postawę drużyny w ostatnich kolejkach. Nic dziwnego, że lubinianki wypadły z czołowej trójki rozgrywek. Mecz ze Startem da podopiecznym Bożeny Karkut możliwość rehabilitacji przed własnymi kibicami. Oba zespoły sąsiadują ze sobą w tabeli.  Wywalczenie kompletu punktów pozwoli zwycięzcy na utrzymanie dystansu do czołówki. 

Vistal traci punkt do lidera / Fot. D. Linkowski Pressfocus

Pogoń Baltica Szczecin – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz / środa g. 16:00

Szóste miejsce na pewno nie jest na miarę aspiracji włodarzy szczecińskiego klubu. Pogoń potrafi zremisować z MKS Selgros, ale potrafi też stracić punkty z przynajmniej teoretycznie słabszymi rywalami. Jeżeli przydarzy się to w kolejnym spotkaniu, to plan zajęcia dobrej pozycji przed play off może spalić na panewce, „Góralki’ pragnę dostać się do czołowej ósemki, ale na razie jest to niemożliwe.

SPR Olkusz – Energa AZS Koszalin / sobota g. 17:00
Energa notuje wspaniałą serię zwycięstw.  Cztery wygrane wywindowały koszalinianki na trzecie miejsce w tabeli. Godne to podkreślenia, gdyż i ten zespół nie ominęły kłopoty kadrowe. Trudno się spodziewać, że ekipa Reidara Moistada zostanie zatrzymana w Olkuszu. Nie należy jednak odbierać wszystkich szans „Srebrnym Lwicom”, które walczą o utrzymanie się w elicie. 

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – MKS Selgros Lublin / środa g. 18:00
Kontuzje, kontuzje, kontuzje.  To w przypadku Piotrcovii przełożyło się na najgorsze miejsce w klasyfikacji. PIotrcowianki sezon zaczęły dobrze – dwie kolejki i trzy punkty. Potem nastąpiła seria ośmiu porażek. W klubie mimo wszystko wciąż wierzą, ze uda się utrzymać miejsce w superlidze. Wiara jak wiadomo umiera ostatnia. Odbicie od dna nie nastąpi jednak w meczu przeciw mistrzyniom Polski.

Vistal Gdynia – KPR Jelenia Góra / środa g. 17:30
Gdynianki podążają za cieniem zostawianym przez MKS Selgros. Dogonienie lidera nie nastąpi w tej kolejce, ale możliwe jest w serii nr 11. Wówczas dojdzie do bezpośredniego spotkania czołowej dwójki. „Jelonka” śmiało sobie poczyna z wyżej klasyfikowanymi zespołami, choćby z Zagłębiem czy Pogonią, ale wywalczenie przynajmniej punktu w Gdyni byłoby sporą niespodzianką.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest