16 listopada 2014

Mistrzynie Polski zawiodły

MKS Selgros Lublin nie wykorzystał okazji, aby awansować do kolejnej fazy. Podopieczne Sabiny Włodek przegrały 22:28 (10:10) z rumuńskim HCM Baia Mare w 5 serii grupy D Ligi Mistrzyń. Polski zespół nie stracił jeszcze szans, ale teraz nie wszystko od niego zależy.

Nękany kontuzjami rumuński zespół wydawał się być łatwym łupem dla będącego w bardzo dobrej dyspozycji mistrza Polski. Baia Mare w swojej dwuletniej historii występów w elicie jeszcze nigdy nie wygrało wyjazdowego meczu.

Boiskowa rzeczywistość okazała się jednak bardzo brutalna dla lublinianek. Podopieczne Sabiny Włodek mogą być zadowolone tylko z początku meczu, kiedy prowadziły 3:0. Rumunki bardzo szybko oswoiły się z hala Globus i już w dwunastej minucie doprowadziły do remisu. W pierwszej połowie kibice oglądali bardzo mało efektownych akcji – obrona wzięła wyraźnie górę nad atakiem. Lekką przewagę miał lubelski zespół, ale na przerwę obie drużyny schodziły z takim samym dorobkiem bramkowym.

Dramat mistrzyń Polski rozpoczął się dopiero po przerwie. Banalne straty i niewykorzystane sytuacje sprawiły, że w 36 min Baia Mare prowadziło już 15:11. Duża w tym zasługa Alexandry do Nascimento. Brazylijska mistrzyni świata świetnie biegała do kontrataków.

Z każdą minutą przewaga Rumunek rosła. Sabina Włodek próbowała ratować sytuację zmianą bramkarki – Jekaterinę Dżukjewą zastąpiła Ola Baranowska. Bohaterka ostatnich spotkań ponownie pokazała się z dobrej strony, ale nie była w stanie powstrzymać rozpędzonych rywalek.

Porażka mocno skomplikowała sytuację polskiej drużyny. W ostatniej kolejce MKS Selgros zagrają na wyjeździe z Larvikiem. W drugim meczu tej grupy Baia Mare podejmie na własnym terenie Metz.

/ Fot. G. Trzpi; (5)

Teoretycznie, nawet porażka lublinianek z Larvikiem może dać im awans do kolejnej fazy rozgrywek. Stanie się tak jednak, jeżeli mistrz Francji przegra z Baia Mare. W przypadku zwycięstwa Metz, Selgros musi koniecznie pokonać Larvik.

źródło: dziennikwschodni.pl