20 listopada 2014

Wizyta hiszpańskich sędziów

Czwartek był ostatnim dniem pobytu w Polsce dwóch par sędziowskich z Hiszpanii, które prowadziły mecze PGNiG Superligi i I ligi. To efekt, podpisanej w sierpniu br., umowy między Związkiem Piłki Ręcznej
w Polsce a Królewską Federacją Piłki Ręcznej w Hiszpanii.


Carlos Luque Cabrejas i Ignacio Pascual Sanchez /Fot. K. Gucma (2)

Carlos Luque Cabrejas i Ignacio Pascual Sanchez byli już w naszym kraju. W ub.r. sędziowali spotkania Mistrzostw Europy Kobiet do lat 17. Z kolei dla Andresa Rosendo Lopeza i Sergio Rodrigueza Esteveza to pierwszy pobyt w Polsce. Pierwsza z par jako najtrudniejsze do prowadzenia wskazała spotkania Orlen Wisła Płock – Vive Tauron Kielce oraz KPR Ruch Chorzów – KGHM Metraco Zagłębie Lubin. Drugi duet przyznał, że najwięcej napracował się podczas spotkania EKS Start Elbląg – Pogoń Baltica Szczecin zakończonego różnicą jednej bramki.

Andres Rosendo Lopez i Sergio Rodriguez Estevez

Najbardziej rozmowną osobą z tej czwórki jest Carlos Luque Cabrejas. Nic dziwnego. To dziennikarz sportowy lokalnej telewizji TV Girona. Jego kolega z pary pracuje w Katalońskim Związku Piłki Ręcznej. Drugi duet arbitrów, pochodzący z Vigo, to student i spawacz.

Carlos pochwali się, że dobrze poznał kilka polskich zwrotów np. dzień dobry i do widzenia, które zapisał w telefonie komórkowym. Wszyscy zgodnie przyznali, że język polski jest trudny do szybkiego opanowania. Na pytanie jak zapamiętają polską kuchnię? – zgodnie odparli, że „wszędzie serwowano nam duże porcje”. Oprócz zawodów sportowych Hiszpanie mieli wygospodarowany czas na zwiedzanie naszego kraju. Największe wrażenie wywarła na nich wizyta w niemieckim obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest