2 grudnia 2014

Silesia Cup

Kadra narodowa juniorek przygotowuje się do International Handball Tournament Women’s U20 Silesia Cup, który zostanie rozegrany w dniach 4-6 grudnia w halach Chorzowa i Katowic. Podopieczne Moniki Marzec za rywalki będą miały rówieśniczki ze Szwajcarii i Rosji oraz KPR Ruch Chorzów.

Kadrowiczki od kilku dni przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku. Sztab szkoleniowy do dyspozycji ma 16 zawodniczek. Z przyczyn zdrowotnych nie przyjechały: Aleksandra Zimny, Małgorzata Jurczyk, Małgorzata Trawczyńska i Katarzyna Tomaszewska. Z listy rezerwowej zostały dowołane Malwina Hartman i Aleksandra Stasiak.


Monika Marzec / Fot. J. Gucma

– Na obozie ćwiczymy wszystkie elementy obrony oraz taktykę w ataku pod turniej kwalifikacyjny mistrzostw Europy, który rozegramy w kwietniu. Tak naprawdę za dużo czasu nie mamy i chcemy wykorzystać każdy dzień szkoleniowy. Dziewczyny są w klasach maturalnych i to też muszę mieć na uwadze – powiedziała trener Marzec.

Przypomnijmy, że Biało-czerwone w kwalifikacjach ME zmierzą się z Danią, Białorusią i Ukrainą. – Materiał o Skandynawkach zebraliśmy podczas tegorocznych Otwartych Mistrzostwach Europy w  Goeteborgu, Z Białorusią ostatnio graliśmy na Litwie. Na pewno jest to zespół w naszym zasięgu. O drużynie Ukrainy w zasadzie nic nie wiemy – przyznała opiekunka polskiej reprezentacji.

Kadrowiczki następnym razem zbiorą się w dniach 4-8 stycznia w Cetniewie.

Program Silesia Cup:

04.12. Chorzów (hala MORiS)
16.30    Szwajcaria – Rosja
18:30    Polska – Ruch Chorzów

05.12. Katowice
(hala MOSiR)
11:00    Rosja – Ruch Chorzów
13:00    Polska  – Szwajcaria

06.12.  Chorzów (hala MORiS)
17:00    Szwajcaria – Ruch Chorzów
19:00    Polska – Rosja.

ZOBACZ TAKŻE:

Kadra narodowa juniorek

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest