4 grudnia 2014

Porażka juniorek z Ruchem

W Chorzowie rozpoczął się turniej Silesia Cup z udziałem juniorskich reprezentacji (rocznik 1996) Polski, Szwajcarii, Rosji oraz zespołu PGNiG Superligi, KPR Ruch Chorzów. Pierwszego dnia Biało-czerwone przegrały z Ruchem 23:32, a Helwetki uległy „Sbornej” 25:43.
Ruch do turnieju przystąpił niemal w najmocniejszym składzie. Zabrakło jedynie Victorii Belmas (przygotowuje się do mistrzostw Europy z reprezentacją Ukrainy) oraz Żanety Suchety (wraca do zdrowia po zabiegu kolana). – Początek meczu w naszym wykonaniu był niezły – przyznała trener reprezentacji Polski, Monika Marzec. – W 37 minucie udało się odrobić straty do minus 3. Później nasze niewymuszone błędy przyczyniły się do tego, że przewaga chorzowianek ponownie zaczęła rosnąć. Pozytywem jest to, że wszystkie zawodniczki pograły.

/ Fot. KPR Ruch Chorzów

W piątek młode Polki zagrają w Katowicach z rówieśniczkami ze Szwajcarii. Nasz zespół planuje zrewanżować się za porażkę (11:14) podczas tegorocznych Otwartych Mistrzostw Europy w Goeteborgu. – Szwajcarki może nie dysponują doskonałymi warunkami fizycznymi, ale grają szybką piłkę. Z kolei drużyna Rosji to bardzo mocna, wysoka drużyna – dodała trener Marzec. 

W sobotę zespoły powrócą do hali chorzowskiego MORiS.

Wyniki 1. dnia:
POLSKA – RUCH CHORZÓW 23:32 (12:17)
Polska: Sarnecka, Krupa  – Świerżewska 5, Rosiak 5, Urbaniak, Dworczak 4, Kwiecińska 1, Drażyk 1, Górna 4, Mokrzka, Nocuń, Oreszczuk, Konofał, Hartman 2, Stasiak 1
Ruch: Ciesiółka, Montowska – Rodak 3, Migała 11, Pieniowska 2, Piotrkowska 5, Lesik 1, Drażyk 1, Jasinowska 2, Masłowska 2, Kiełbus, Beczek, Ciołek, Kurzaj 4, Ważna 1.
SZWAJCARIA – ROSJA 25:43 (14:23).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest