5 grudnia 2014

Za szóstym podejściem

Historyczny sukces zanotowała reprezentacja Polski juniorek młodszych, która w Szczyrku, w towarzyskim meczu pokonała Francję 36:18 (19:12). Poprzednie pięć bezpośrednich spotkań „Trójkolorowe” rozstrzygnęły na swoją korzyść. Rewanżowy mecz zaplanowano na sobotę, również w Szczyrku.
Zespół Tomasza Konitza (rocznik 1998 i młodsze) rozegrał jedno z najlepszych spotkań. Zwycięstwo okazałe, ale początek wcale tego nie zapowiadał. Po 10 min. przyjezdne prowadziły 8:4. Polki grały nieźle, ale brakowało im skutecznego wykończenia. Doskonałym posunięciem polskiego sztabu szkoleniowego była zmiana systemu obrony z 6-0 na 5-1.

– Od tego momentu wszystko zaczęło wzorowo funkcjonować. Obrona i bramka stanowiła jeden monolit wzajemnie się uzupełniając. Nasza organizacja gry w ataku pozycyjnym przysparzała wiele problemów zespołowi francuskiemu. Myślę, że siłą  naszą  jest wyrównany poziom sportowy całego zespołu, o czym świadczy liczba zawodniczek zdobywających bramki i końcowe 10 minut meczu – ocenił polski szkoleniowiec. 
We wspomnianym okresie Polski rzuciły siedem bramek, tracąc zaledwie jedną.
– Cieszymy się wspólnie tym sukcesem i mam nadzieje, że jest to krok w dobrym kierunku. Dziewczyny poczuły swoją wartość i mam nadzieję, że to zaprocentuje w rozwoju tego zespołu jak i poszczególnych zawodniczek. Jutro kolejny dzień i trzeba udowodnić, że to nie był jednorazowy występ – zakończył trener Konitz.
POLSKA – FRANCJA 36:18 (19:12)
Polska: Kłos, Kamińska, Pająk – Błaszkowska 6, Granicka 5, Stokłosa 5, Urbańska 3, Kaszkowiak 3, Nosek 3, Janik 2, Trzaska 2, Wąsik 2, Więckowska 2, Uscinowicz 1, Szynkaruk ,1 Gędłek 1, Stokowiec, Pękala, Racka. 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest