7 grudnia 2014

Wszystko leży w głowach

Paulina Adamska w polskiej reprezentacji odpowiedzialna jest za statystyki i przygotowywanie materiałów analitycznych o przeciwnikach. – Wszystko leży w głowach naszych zawodniczek – mówi.
Jakie metryczki można wystawić trzem zespołom, z którymi w grupie A przyjdzie Polsce walczyć o punkty? Trener Kim Rasmussenem nie ukrywa, że to czołówka światowa.
Powiem jak wygląda to z mojej strony. Sama to sobie oglądam, analizuję. Naprawdę uważam, że te zespoły są w naszym zasięgu. Oczywiście, że będzie ciężko. To co powiem może wydać się banalne. To wszystko leży w głowach naszych zawodniczek. Nie róbmy z Węgierek czy Rosjanek zespołów nie do pokonania. Z Hiszpanią jest to samo. Wynik z turnieju w Maladze nie świadczy o jakiejś przepaści. Raczej to tylko wynik sprzed tygodnia.

/ Fot. M. Skorupski

Co będzie kluczem do sukcesu?
Tym kluczem będzie przede wszystkim jest skupienie się, wbrew pozorom, na sobie, a nie na przeciwniczkach. To tylko od nas zależy wygrana.
Te trzy zespoły grają na tym samym poziomie? Czy Węgierki będą miały łatwiej, grając prze własną publicznością?
To może okazać się dla nich deprymujące, że pełna hala, że jakaś presja ze strony kilku tysięcy kibiców. W drużynie Rosji jest wiele młodych zawodniczek. Grają szybko, ale przez to popełniają błędy. Do meczu z Hiszpanią podejdziemy najbardziej emocjonalnie, jeżeli w ogóle można tak powiedzieć. Po prostu każda z nas czuje złość. Czuje potrzebę szybkiego rewanżu.
Kinga Grzyb przyznała, że w Maladze przeciw Hiszpanii nie odkryłyście wszystkich kart.
Tak, to nie miałoby sensu. Z drugiej strony teraz wideoanaliza tak poszła do przodu, że Hiszpanki będą miały do dyspozycji wszystkie nasze mecze. Fakt, że grając z nami nie doświadczyły wszystkiego co potrafimy może okazać się skuteczne.

Marek Skorupski

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest