9 grudnia 2014

PLAPRD zagra w Twardorzeczce

Już w najbliższą sobotę (13 grudnia) czeka nas kolejny turniej Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Tym razem młode szczypiornistki zagrają w podżywieckiej Twardorzeczce, gdzie honorowy patronat nad turniejem objął nowy wójt gminy Lipowa, Jan Góra.
Rozgrywki I Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt rozpoczną się już o 8.00.

– I tym razem nie zabraknie szlagierowych spotkań, do których należy zaliczyć rywalizację: Łękawica – SPR Twardorzeczka, SPR Łodygowice – Bystra Ciapki czy SPR Łodygowice – Bystra Gimnazjum. Te mecze, w których trudno wskazać zdecydowanego faworyta, mogą zadecydować o górnym układzie tabeli – mówi Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.
O 13.00 zostanie oficjalnie otwarty turniej, gdzie tradycyjnie już odmierzony zostanie czas do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn, które odbędą się w Polsce w styczniu 2016 r. Potem na parkiet wyjdą drużyny z II Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, gdzie również trwa zacięta walka o dwa pierwsze miejsca, które premiowane są awansem do I ligi.
Turniej Ligowy pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lipowa Jana Góry obywa się w ramach jubileuszu 85-lecia Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest