10 grudnia 2014

Następnych pięć ekip ma awans

Poznaliśmy pięć zespołów, które awansowały do rundy głównej mistrzostw Europy kobiet. W grupie C pewne gry dalej w turnieju są trzy ekipy: Holandia, Szwecja i Niemcy. Z kolei w grupie D po drugie zwycięstwa zanotowały drużyny Francji i Czarnogóry. Ich piątkowe bezpośrednie starcie zadecyduje o pierwszym miejscu w tej puli.
Chorwacja jako jedyny zespół w mistrzostwach straciła już szanse na awans. Co prawda tej bałkańskiej drużynie pozostał jeszcze do rozegrania mecz z Holandią, ale nie ma on już większe znaczenia. Chorwatki przegrały ważne spotkanie z Niemcami 26:29. Na nic się zdała doskonała dyspozycja Andrei Panazić, która rzuciła 13 bramek. W innej potyczce tej puli bardzo wyrównane spotkanie rozegrały ekipy Holandii i Szwecji, które ostatecznie podzieliły się punktami (30:30).

Francuzki mogą już cieszyć z awansu / Fot. EHF

W grupie D obrońca tytułu, Czarnogóra, już do przerwy rywalizacji ze Słowacją miał dziesięciobramkową zaliczkę. Później podopieczne Dragana Andżica kontrolowały przebieg spotkania i wygrały 28:24. Za to fatalnie zaprezentowały się wicemistrzynie świata. Serbki w ciągu pierwszej połowy z Francją na swoje konto zapisały zaledwie trzy gole. Później poprawiły swoją skuteczność, ale losy potyczki z Trójkolorowymi były już przesądzone (16:27). Sprawa awansu Serbii rozstrzygnie się w bezpośrednim starciu ze Słowacją.