13 grudnia 2014

Polki wysoko w rankingach

Karolina Kudłacz zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek. Kapitan polskiej reprezentacji w trzech meczach pierwszej rundy mistrzostw Europy rzuciła 23 bramki.  W rankingu prowadzi Chorwatka Andrea Penezić (30), której drużyna odpadła z już z turnieju.
Polkę wyprzedzają jeszcze tylko: Hiszpanka Carmen Martin (28) i Rumunka Cristina Neagu (25). Na trzynastej pozycji sklasyfikowano osiem zawodniczek, które w dorobku mają po 15 trafień. Wśród nich jest Dunka Ann Grete Norgaard Osterballe oraz Alina Wojtas.

Karolina Kudłacz i Monika Stachowska / Fot.  P. Jaskółka (Pressfocus)
Kudłacz w klasyfikacji asyst jest druga (15) i ustępuje tylko Hiszpance Marcie Mangue (18). Tuż za tą dwójką jest Dunka Kristina Kristiansen (14). W rankingu sumującym bramki i asysty nasza rozgrywająca samotnie lideruje (38 /25+13/), wyprzedzając Neagu (36/ 25+11) i Penezić (35/30+5).
Monika Stachowska z kolei prowadzi w klasyfikacji na najlepszego obrońcę. Tu liczona jest suma zablokowanych rzutów i przechwytów. Nasza obrotowa na koncie ma cztery bloki i trzykrotnie odebrała piłkę rywalkom. Osiem innych zawodniczek, uwzględnionych tuż za Stachowską, gorszych jest od niej o jedno zagranie w obronie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest