15 grudnia 2014

Priorytetem mecz z Rumunią

Kim Rasmussen zapowiedział, że przeciw Norwegii oszczędzi czołowe kadrowiczki, aby były wypoczęte na mecz z Rumunią. Spodziewa się, że Hiszpania pokona Rumunię. I właśnie gra z tym zespołem, we środę, będzie się toczyć o 5-6 miejsce w grupie I.


/ Fot. EHF

Norwegia będzie piątym rywalem Biało-czerwonych w mistrzostwach Europy 2014.  Skandynawki w turnieju wygrały wszystkie cztery spotkania i pewnie zmierzają w kierunku podium.  Bardzo chcą się tam znaleźć po niepowodzeniu jakie je spotkało w ubiegłorocznych mistrzostwach świata, gdzie zajęły 5. miejsce.

W zasadzie każdy powrót piłkarek ręcznych Norwegii z wielkiej imprezy bez medalu można uznać za katastrofę. Rok temu zespół Thorira Hergeirssona trafił na dobrze przygotowane Serbki. Porażka w ćwierćfinale 25:28 przekreśliła szansę  na wysokie miejce. Tym razem ma być inaczej – celem jest mistrzowski tytuł.

Norweżki w dotychczasowych 11 czempionatach Starego Kontynentu tylko raz nie stanęły  na podium (2000 – 6. miejsce). Z pozostałych mistrzostw Europy przywiozły pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy medal.  W swoim dorobku  Norweżki mają także medale igrzysk olimpijskich (po dwa złote i srebrne, jeden brązowy) i mistrzostw świata(dwa złote i po trzy srebrne i brązowe).

Fot. EHF

Autorem ostatnich sukcesów jest wspomniany Thorir Hergeirsson, który pracę z kadrę rozpoczął w 2009 r., kontynuując drogę obraną przez Marit Breivik. W ciągu pięciu lat pracy jako główny trener zdobył  pięć medali. O kadrze wie praktycznie wszystko. Zresztą nie ma co  się temu dziwić skoro wcześniej był asystentem Breivik.

– Uważam, Norwegię i Francję za dwa najlepsze zespoły turnieju. Mecz z Danią w
ogóle nam się nie udał. Całą energię wcześniej zużyliśmy na walkę z Rosją.
Wyczerpała nas też długa podróż z Gyoer. Dlatego mieliśmy mało czasu na
zregenerowanie sił.  Nasze baterie w meczu z Danią były wyczerpane. Zawodniczki
po kilku minutach gry zgłaszały mi ze są zmęczone – powiedział trener Polek,
Kim Rasmussen.
/ Fot. N. Barczyk (Pressfocus)

Szkoleniowiec zapowiedział, że przeciw Norwegii oszczędzi czołowe kadrowiczki, aby były wypoczęte na mecz z Rumunią. Spodziewa się, że Hiszpania pokona Rumunię. I gra właśnie z tym zespołem, we środę, będzie się toczyć o 5-6 miejsce w grupie I.

 – Mecz z Norwegią, która dysponuje olbrzymim potencjałem nie jest dla nas istotny. Szykujemy się na Rumunię – zapowiedział Rasmussen.

Drużynę Norwegii można nazwać lepszą wersją zespołu Danii. Większość akcji Norweżek rozpoczyna Stine Bredal Oftedal. To klubowa koleżanka Karoliny Zalewskiej. Warto zwrócić uwagę na szybkie skrzydłowe – Veronicę Kristiansen i Linn-jestKristin Koren. Niekwestionowaną liderką reprezentacji jest najlepsza piłkarka świata roku 2011, Heidi Loke. Obrotowa Gyoeri ETO KC jest najskuteczniejszą  zawodniczką Norweżek w ME (19 bramek).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest