20 grudnia 2014

Impet ekipy Tomaszewskiego nie słabnie

W drugim wystepie w rumuńskim Bacau reprezentacja Polski juniorów młodszych wygrała z Białorusią 28:16 (14;10). W niedzielę rywalem ekipy trenerów Dariusza Tomaszewskiego i Michala Skórskiego będzie zespół gospodarza imprezy.

W ocenie trenera Tomaszewskiego był to trudny mecz. Rywale przewyższali nasz zespół warunkami fizycznymi. Bardzo dobre zawody zaliczył bramkarz Marek Bartosik, dla którego turniej jest debiutem w biało-czerwonych barwach. Podobny status ma czterech innych zawodników.

– Słabiej zagraliśmy w ataku. Za to w obronie stanowilimy monolit. Nasza przewaga stopniowo rosła. W ostatnich 10 minutach meczu zmieniliśmy system obrony z 6-0 na 5-1 – powiedział polski szkoleniowiec.

W niedzielę reprezentacja Polski zagra z Rumunią o pierwsze miejsce w turnieju. Gospodarze zawodów w Bacau planują zrewanżować się za 12-bramkową porażkę z sierpnia br.

POLSKA – BIAŁORUŚ 28:16 (14:10)

Polska: Bartosik, Antosik  – Bulski 4, Jarosiewicz 5, Makowski 4,  Guziewicz 1,  Kołtunowicz 3, Mauer 7, Komarzewski 1, Olkowski 3, Koselski, Rogalski, Gądek, Orpik, Lejza, Krysiak.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest