21 grudnia 2014

Drużyna All-Stars EHF Euro 2014

Na niespełna pięć godzin przed finałem  EHF EURO 2014 kobiet Europejska Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła zespół All -Star tych mistrzostw. Po raz pierwszy w historii na wyniki tego doniosłego wydarzenia wpływ mieli kibice.
EHF postanowiła, że kibice wpływ na końcowe ustalenia będą mieli w 40 procentach, a panel ekspertów w 60 procentach. W sumie ponad 18 tys. sympatyków handballu wzięło udział w tym plebiscycie.
Z przedstawionych do wyboru 40 zawodniczek, po pięć na każdą pozycję, fani mieli wybrać swoje faworytki i najlepsza obrończyni. O wytypowaniu MVP (najwartościowszej zawodniczki) turnieju decydował wyłącznie panel ekspertów.
Z wyboru 40 zawodników, pięciu w każdej pozycji i najlepszy obrońca , fani byli proszeni , aby wybrać swoich faworytów . Tego zdarzenia Najcenniejszy Zawodnik został wybrany tylko przez panel ekspertów .
W siódemce All Stars znalazły się trzy Norweżki, dwie Duńki, Rumunki i Hiszpanka. Jedyną piłkarką, która nie zagrała w w budapesztańskim Final Weekend jest Cristina Neagu. Rumunka to najlepsza piłkarka ręczna świata roku 2010. Występująca nominalnie na pozycji lewej rozgrywającej w sześciu meczach ME 2014 rzuciła 49 bramek i zaliczyła 23 asysty. Z kolei Szwedki zgarnęly pulę przeznaczoną dla Najlepszej Obrończyni i Najwartościowszej Zawodniczki.

Drużyna All-Stars
Bramka: Silje Solberg (NOR)
Lewe skrzydło: Maria Fisker (DEN)
Lewe rozegranie: Cristina Neagu (ROU)
Środek rozegrania: Kristina Kristiansen (DEN)
Koło: Heidi Loke (NOR)
Prawe rozegranie: Nora Mörk (NOR)
Prawe skrzydło: Carmen Martin (ESP)
Najlepsza Obrończyni: Sabina Jacobsen (SWE)
Najwartościowsza zawodniczka (MVP): Isabelle Gullden (SWE).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest