27 grudnia 2014

Sparkassen Cup: porażka na początek

W pierwszym występie turnieju juniorów Sparkassen Cup Polska przegrała z Danią 20:22 (10:14). W niedzielę rywalami Biało-czerwonych będą drużyny Szwajcarii i Regionu Saary. Z grupy awansują dwa najlepsze zespoły.
Trener Rafał Kuptel w porównaniu do tegorocznych mistrzostw Europy (Dania zajęła tam 4. Miejsce) dokonał kilku zmian w składzie. Polski szkoleniowiec mimo porażki był zadowolony z postawy podopiecznych. Pierwsza połowa była wyrównana.
Jeszcze przed przerwą rywale zdołali odskoczyć na cztery bramki.

/ Fot. N. Barczyk (Pressfocus)

Po zmianie stron nasz zespół zdołał odrobić straty (15:15). Przez kilka minut gra była wyrównana. Biało-czerwoni zdołali nawet objąć prowadzenie 20:18. – W tym momencie nastąpił kluczowy moment. Duńczycy dostali karę 2 minut i … ten okres wygrali 3:0 – podsumował trener Kuptel.

Mecze w grupach rozgrywane są 2×25 min. Zakończenie turnieju nastąpi w poniedziałek.
DANIA – POLSKA 22:20 (14:10)
Polska: Skrzyniarz, Foluszny – Bekisz 1, Banaś 1, Skibiński 1, Moryto 1, Bis 1, Skiba 2, Kawka, Rolka 4, Sićko 1, Cichocki 3, Netz 3, Grabowski 1, Biernacki 1, Narożny.