23 stycznia 2015

Koledzy z Magdeburga

Jannick Green Krejberg ze średnią 43 procent obronionych rzutów zajmuje drugie miejsce wśród najlepszych bramkarzy Mistrzostw Świata Katar 2015. Jego zdaniem Polska i Dania to dwa bardzo ciekawe zespoły i zapowiada się niezłe widowisko. Jego typ wyniku to 30:25 dla Danii.
– Polska prezentuje bardzo dobry handball. Macie mocny zespół o dobry warunkach fizycznych. Obrona i bramkarze to wasze silne strony – uważa kolega klubowy Bartosza Jureckiego i Andrzeja Rojewskiego.
Właśnie starszego z braci Jureckich, Mariusza Jurkiewicza i Sławka Szmala duński bramkarz wskazał w pierwszej kolejności jako tych zawodników, którzy decydują o obliczu zespołu Michaela Bieglera. – Tak to zawsze jest ciekawe doświadczenie zagrać przeciw dwóm przyjaciołom. Gdy jednak zacznie się gra zapomnę o tym i skoncentruję się na swoich obowiązkach. To będzie ten czas, gdy liczy się tylko to co dzieje się na boisku – dodał.
Green nie mógł uwierzyć, że w meczu Polska – Arabia Saudyjska nie wykorzystano w sumie aż ośmiu rzutów karnych. – W jednym spotkaniu jestem w stanie obronić dwa, no maksymalnie trzy takie rzuty – przyznał na koniec rozmowy.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest