29 stycznia 2015

Z respektem do każdego

– Podchodzę z respektem do każdej drużyny. Nikogo bym nie skreślał. Każdy zespół przyjeżdża, aby walczyć o medale. Te mistrzostwa dawały jeszcze możliwość grania w olimpijskich turniejach kwalifikacyjnych. Obie drużyny zaszły daleko – powiedział Sławomir Szmal o najbliższym rywalu.
W czwartek gospodarze MŚ Katar 2015 zorganizowali tzw. Media Day z wszystkimi półfinalistami. Każda z drużyn musiała przybyć w pełnym składzie.
Kapitan reprezentacji Polski nie obawia się miejscowej publiczności, choć tak naprawdę nie miał jej okazji bezpośrednio zaobserwować. – Na naszych dotychczasowych meczach mamy garstkę, ale głośnych, polskich kibiców. Bardzo dziękujemy im za doping, bo jest nam to bardzo potrzebne – dodał.
Szmal podkreślił, że atmosfera w drużynie jest na tyle dobra, że wszyscy zawodnicy się nawzajem motywują. Widział w telewizji mecz Katar- Niemcy i wypełnioną po brzegi 15 tysięczną halę Lusail. – Tę całą publiczność musimy „zabrać ze sobą”. Skupiamy się, aby jak najlepiej przygotować się do tego meczu – zakończył.
Potwierdził, to Karol Bielecki, który zaznaczył, że mecz z Chorwacją to już historia. Teraz nadszedł czas przygotowań na następnego rywala. Drużyna widziała już pierwsze materiały wideo o zespole gospodarzy turnieju – Teraz kwestią jest tylko to, jak się wobec nich zachować. Oczywiście sędziowie też mają wpływ na przebieg meczu, ale jeśli skupimy się na sobie i zagramy dobre spotkanie, to powinno być dobrze. A Niemcy?  Porobili w ćwierćfinale wiele błędów – dodał nasz rozgrywający.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest