11 kwietnia 2015

LM: Pierwszy krok Vive do Final4

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów Vive Tauron Kielce wygrało w Skopje z Vardarem 22:20 (11:11). Spotkanie rewanżowe odbędzie się w przyszłą niedzielę w Kielcach. Mistrzowie Polski zrobili pierwszy krok w kierunku awansu do turnieju finałowego Champions League.

Początek starcia należał do gospodarzy, którzy nie mylili się w ataku. Natomiast mistrzowie Polski mieli w ofensywie spore problemy, nie potrafili zdobyć bramki przez pierwsze sześć minut, kilkakrotnie ich ataki zatrzymał Arpad Sterbik.

Na szczęście po kwadransie sytuacja była już opanowana, Vive odzyskało skuteczność, uspokoiło grę w defensywie i gra się wyrównała. W dziewiętnastej minucie odnotowaliśmy pierwszy tego wieczoru remis (8:8), a chwilę później Grzegorz Tkaczyk skutecznie wykończył kontratak i kielczanie po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Vardar natychmiast odpowiedział trafieniem Alexa Dujshebajeva.

Do przerwy było 11:11, ale druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza – od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy dwukrotnie pokonali Marina Sego. Były to jedyne trafienia po obu stronach boiska przez pierwsze dziesięć minut trwania drugiej odsłony!

Niemoc polskiego zespołu przełamał w końcu Tkaczyk i było 13:12 dla gospodarzy. Udane wejście zaliczył Karol Bielecki, który najpierw nie pomylił się z rzutu karnego, a w 50. minucie odważnie przedarł się środkiem i skuteczną bombą w okienko dał Vive prowadzenie 16:15.

Końcówka to twarda walka gol za gol, z której zwycięsko wyszli podopieczni Talanta Dujshebajeva, duża w tym zasługa skutecznych chorwackich skrzydłowych Manuela Strleka i Ivana Cupica. Kielczanie zwyciężyli 22:20 dzięki czemu mogą ze spokojem oczekiwać na rewanż w Kielcach.