13 stycznia 2007

Ruch ponownie ostatni

W trzech z czterech sobotnich spotkań ekstraklasy kobiet triumfowały zespołu gospodarzy. Z tego grona ?wyłamała się? Piotrcovia, która odniosła cenne zwycięstwo 25:21 w Szczecinie nad Łącznościowcem. Dzięki temu lider zachował przewagę trzech punktów nad Zagłębiem Lubin, które u siebie bez problemów pokonało koszalińską Politechnikę 32:23.

Najwięcej emocji dostarczyło spotkanie w Jeleniej Górze, gdzie na 5minut przed końcem gospodynie prowadziły z Ruchem Chorzów tylko 31:30. Lepiej rozegrane finałowe minuty doprowadziły do zwycięstwa podopiecznych Zdzisława Wąsa 34:31. Po tej porażce chorzowianki spadły na ostatnie miejsce w tabeli.
Wyprzedził je AZS AWF Katowice, który w derby Śląska pokonał Sośnicę Gliwce 23:16. Poprzednim razem akademiczki z ligowego zwycięstwa cieszyły się na początku września ub.r., kiedy to uporały się ze Startem Elbląg. Wyniki meczów 13. kolejki: