14 stycznia 2007

SPR Safo ICom wyeliminowany z Pucharu EHF

W rewanżowym spotkaniu 3. rundy Pucharu EHF piłkarki ręczne SPR Safo ICom Lublin przegrały z zespołem mistrzyń Holandii Van der Voort Quintus 29:30 (13:17) i odpadły z dalszej rywalizacji. W pierwszym meczu rozegranym przed tygodniem w Lublinie mistrzynie Polski także przegrały 27:32.

Do rewanżowego spotkania lublinianki przystępowały z pięciobramkową stratą, co sprawiło, iż ich szanse na awans do 1/8 finału Pucharu EHF były niewielkie. Liczyć jednak było można na znacznie większe doświadczenie naszych zawodniczek.
Od początku jednak spotkania przewaga należała do młodego zespołu gospodarzy, które prezentują grę szybką i agresywną, wiele bramek zdobywając z kontrataków. Jedyny remis lublinianki uzyskały w 16 minucie, kiedy po celnym rzucie najlepszej w polskim zespole Doroty Malczewskiej na tablicy widniał rezultat 8:8. Mimo ambitnych starań podopiecznych Edwarda Jankowskiego losy meczu, a przede wszystkim awansu do następnej rundy, rozstrzygnęły się na osiem minut przed końcem, kiedy drużyna holenderska prowadziła siedmioma bramkami – 29:22.

Van der Voort Quintus ? SPR Safo Icom Lublin 30:29 (17:13)
Van der Voort Quintus (najwięcej bramek): Broch 9, van Cappelle 7.
SPR: Chemicz, Pierzchała ? E.Malczewska 1, D.Malczewska 9, Damięcka 1, Rola 2, Majerek 5, Hipnarowicz 2, Cegłowska, Marzec, Duran 8, Przygodzka, Skrzyniarz 1.
Sędziowali: Johansen (Wyspy Owcze), Lorentzen (Dania). Widzów 1000.