19 października 2018

Puchar EHF: Zagłębie podejmie Herning-Ikast

W piątek 19 października szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin podejmą duńskie Herning-Ikast Handbold w rewanżowym meczu II rundy eliminacyjnej Pucharu EHF. Po zeszłotygodniowej porażce 19:31 wicemistrzynie kraju są pod ścianą. Choć szanse na awans Miedziowych są znikome, zawodniczki Bożeny Karkut chcą pokazać przed własną publicznością jak najlepszą piłkę ręczną.

2018.10.06 Lubin Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet Metraco Zaglebie Lubin - KPR Ruch Chorzow N/Z Victoria Belmas Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus  2018.10.06 Lubin Handball PGNiG Superliga women Metraco Zaglebie Lubin - KPR Ruch Chorzow Victoria Belmas Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus

Przed tygodniem Miedziowe poległy w Danii głównie przez słabą postawę w drugiej połowie. Przez pierwsze 20 minut mecz był wyrównany. Później rywalki zaczęły jednak zyskiwać przewagę i tak zwyciężyły różnicą aż 12 goli.

Dunki grały typową skandynawską piłkę ręczną – dobra obrona oraz szybkie i skuteczne ataki. My natomiast zagrałyśmy nieskutecznie, a gdybyśmy wykorzystały chociaż część swoich stuprocentowych sytuacji przewaga Herning na pewno nie byłaby taka wysoka. Niestety w tym meczu zawiodła również nasza obrona – mówiła po spotkaniu bramkarka Zagłębia Monika Wąż.

Mimo wysokiej porażki na boisku rywala, Miedziowe w piątek liczą na korzystny wynik.

– Gramy u siebie, przed własną publicznością i liczę, że będzie to mecz walki. Nawet jeśli nie uda się nam odrobić aż dwunastu bramek straty, to zostawimy na parkiecie serducho i pokażemy dobrą piłkę ręczną – zapewnia druga z golkiperek Miedziowych Monika Maliczkiewicz.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 19:00.

Źródło: zaglebie.lubin.pl