7 października 2018

Puchar EHF: 4 bramki straty Gwardzistów przed rewanżem

W meczu drugiej rundy kwalifikacji Pucharu EHF Gwardia Opole przegrała na wyjeździe z Gorenje Velenje 22:26 (9:12). Zawodnicy Rafała Kuptela mają więc cztery bramki straty do Słoweńców przed spotkaniem rewanżowym, które odbędzie się za tydzień w Opolu.

Początek niedzielnego starcia należał do gospodarzy, którzy szybko wypracowali przewagę dwóch trafień (4:2). Kolejne minuty to seria nieskutecznych akcji w wykonaniu obu drużyn. Strzelecką niemoc szybciej przełamali Gwardziści, którzy zdobyli bramkę kontaktową, a kilka chwil później doprowadzili do remisu (7:7 w 21. minucie).

Niestety od stanu 9:9 Słoweńcy trzykrotnie pokonali Adama Malchera, a przyjezdni nie odpowiedzieli żadną bramką i do przerwy przegrywali 9:12.

W drugiej odsłonie gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń, w pewnym momencie prowadzili już 21:15. Na szczęście w końcówce opolanie nieco się otrząsnęli, zawęzili szyki w defensywie i zdołali odrobić dwa gole straty, co nieco zwiększa ich szanse na skuteczny pościg w meczu rewanżowym.

Odbędzie się on w niedzielę (14.10) o godz. 19:00 w Opolu.