30 lipca 2018

W Rijece zainagurowano Akademickie Mistrzostwa Świata

W Rijece rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Świata. Pierwszego dnia polskie reprezentacje mierzyły się z rywalami z Rumunii. Mężczyźni przegrali 20:28, a panie uległy 27:28.

Biało-czerwoni w grupie za rywali mają ponadto Koreę Płd., Chińskie Tajpej i Japonię.  Z kolei Polki w planie mają jeszcze gry z Koreą Płd., Urugwajem i Hiszpanią.

26.07.2018 Warszawa Pilka reczna Zgrupowanie mlodziezowych Reprezentacji Polski n/z trener Piotr Przybecki Foto Adam Starszynski / PressFocus

Podopieczni Piotra Przybeckiego słabo weszli w inauguracyjny mecz. Mnożyły się proste błędy w rozegraniu piłki. Nasz zespół w pierwszej części gry nie wykorzystał dwóch rzutów karnych.

10

Po przerwie polscy akademicy zaczęli z większym animuszem. Dzięki temu zmniejszyli straty do stanu 14:17. Później ponownie proste błędy dały znać o sobie co szybko odbiło się na rezultacie. Rumuni, posiadający lepsze warunki fizyczne, z każdą kolejną minutą zaczęli szanować piłkę. Kapitalnie współpracowali ze swoim obrotowym, który podania zamieniał na bramkę lub rzut karny.