2 lipca 2018

Deloitte wspiera ZPRP w organizacji MŚ w 2023 roku

Deloitte wspiera Związek Piłki Ręcznej w Polsce w organizacji mistrzostw świata w 2023 roku!

Kolejny etap współpracy pomiędzy ZPRP i Deloitte.

inf_prasowa_Deloitte_ZPRP_stopka

Piłka ręczna to jeden z najpopularniejszych sportów zespołowych w Polsce. Obecnie Związek Piłki Ręcznej w Polsce przygotowuje się do organizacji kolejnej ważnej, seniorskiej imprezy. Po sukcesie organizacyjnym Mistrzostw Europy w 2016 roku, Polska wraz ze Szwecją będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn w 2023 roku. Firma Deloitte wspiera ZPRP w działaniach związanych z organizacją turnieju.

Współpraca pomiędzy Deloitte a Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce trwa od czterech lat. – Nasza wiedza na temat funkcjonowania tej dyscypliny sportu w Polsce i na świecie jest bardzo duża. Dlatego cieszę się, że ta przygoda ma ciąg dalszy i nadal możemy służyć swoim doświadczeniem oraz wsparciem w popularyzacji i profesjonalizacji piłki ręcznej, która dostarcza kibicom tak wielu emocji – mówi Marcin Diakonowicz, Partner, Lider Business Sport Group, Deloitte.

Deloitte jest Partnerem Merytorycznym ZPRP. Firma świadczy na rzecz Związku usługi doradztwa biznesowego, finansowego, podatkowego oraz prawnego i promocyjnego. W najbliższym czasie działania te będą się koncentrować na przygotowaniach do Mistrzostw Świata w piłce ręcznej mężczyzn, które odbędą się w Polsce w 2023 roku. – Mistrzostwa Europy, które odbyły się w Polsce w 2016 były bardzo udane pod względem organizacyjnym. Międzynarodowe środowisko zgodnie uznało je za najlepsze w historii. Zdaliśmy egzamin. Pokazaliśmy, że potrafimy organizować turnieje najwyższej rangi, dlatego zaufano nam po raz kolejny. Jesteśmy dumni, że będziemy współgospodarzem Mistrzostw Świata w 2023 roku. To duże wyzwanie logistyczne i merytoryczne, w którym będzie nas wspierać Deloitte – uznana marka i firma z ogromnym doświadczeniem w wielu dziedzinach. Jestem pewien, że współpraca z Deloitte będzie – tak jak dotąd – bardzo udana i wspólnie uda nam się przygotować niezapomniane widowisko sportowe – mówi Andrzej Kraśnicki, Prezes ZPRP.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2016 były dużym sukcesem organizacyjnym i medialnym. Łącznie na świecie obejrzało je 1,65 mld widzów, z czego ponad 430 mln w Polsce. Na trybunach zasiadło 400 tys. kibiców, a wartość ekwiwalentu sportowego szacowano na ponad 100 mln zł.

Związek Piłki Ręcznej w Polsce jest prawnym reprezentantem polskiej piłki ręcznej – zarówno mężczyzn jak i kobiet – we wszystkich kategoriach wiekowych, w kraju i za granicą. Odpowiada za wszystkie reprezentacje narodowe, organizuje turnieje z udziałem polskich reprezentacji, przyznaje licencje trenerskie, prowadzi szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz zajmuje się popularyzacją piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży.

Obecnie realizuje kilka programów edukacyjno – sportowych, między innymi „Gramy w Ręczną”. Program wystartował we wrześniu 2014 roku i jest realizowany we wszystkich województwach Polski. W 2017 roku wzięło w nim udział 3,6 tys. uczniów ze 162 szkół. Celem projektu jest promocja piłki ręcznej oraz wyłonienie najbardziej uzdolnionych zawodników, którzy w przyszłości mogliby zasilić szeregi polskiej reprezentacji. Szkolenie prowadzone jest także w ponad 300 Ośrodkach Piłki Ręcznej w szkołach podstawowych i średnich.

W tym roku Związek Piłki Ręcznej obchodzi jubileusz 100-lecia piłki ręcznej w Polsce. Przez cały rok organizowanych jest szereg wydarzeń promujących tę dyscyplinę i przypominających jej historię i dorobek.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest