6 czerwca 2018

Minimalna przegrana w Monachium. Zdecydowały detale

Reprezentantki Polski przegrały w Monachium z Niemkami 29:30 (14:15). Towarzyskie starcie miało bardzo wyrównany przebieg, a prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. O zwycięstwie gospodyń zdecydowały nieskuteczne akcje Biało-czerwonych w decydujących minutach meczu.

Początek spotkania należał do naszych zachodnich sąsiadek, ale po kwadransie to zawodniczki Leszka Krowickiego były na prowadzeniu (6:9). Duża w tym zasługa naszych doświadczonych rozgrywających, Karolina Kudłacz-Gloc i Kinga Achruk umiejętnie kreowały kolejne ataki polskiej drużyny.

Kiedy polski szkoleniowiec zdecydował się na zmiany w składzie, poziom gry naszego zespołu wyraźnie spadł. Już w 21. Minucie gospodynie doprowadziły do remisu (10:10), aby chwilę później odskoczyć nawet na trzy trafienia. Na szczęście w końcówce tej partii Polki uspokoiły grę i tuż przed gwizdkiem na przerwę zdobyły bramkę kontaktową (15:14).

Druga partia to bardzo wyrównana gra po obu stronach parkietu (20:20 w 40. minucie). Co ciekawe w kolejnych akcjach Biało-czerwone musiały radzić sobie grając w osłabieniu, ale oradziły sobie więcej niż dobrze i wypracowały dwie bramki przewagi (21:23)!

Proste błędy polskiego zespołu – starty piłki i przestrzelone rzuty karne – zostały bezlitośnie wykorzystane przez Niemki , które w błyskawicznym tempie wyrównały (23:23).

Reprezentantki Polski potrafiły po raz kolejny opanować nerwy i cały czas utrzymywały minimalną przewagę (26:27 w 54. minucie) i kibice w Monachium mogli szykować się na emocjonującą końcówkę spotkania.

Ze skrzydła nie myliła się Kinga Grzyb, bardzo dobrze funkcjonowała polska defensywa. Po chwili tablica świetlna ponownie pokazywała remis (27:27). W decydujących akcjach minimalnie skuteczniejsze okazały się jednak Niemki, które zapewniły sobie zwycięstwo dzięki trafieniu na 20 sekund przed końcową syreną i nieudanej akcji Polek zakończonej nieskutecznym rzutem Sylwii Lisewskiej.