12 maja 2018

MKS Perła Lublin triumfatorem PGNiG Pucharu Polski 2018!

MKS Perła Lublin pokonała SPR Pogoń Szczecin 34:25 (16:11) i zdobyła PGNiG Puchar Polski 2018! Już na początku finałowego starcia w Arenie Kalisz zawodniczki z Lublina objęły kilkubramkowe prowadzenie, którego, pomimo ambitnej postawy Szczecinianek, nie oddały już do końca spotkania.

Spotkanie, którego gospodarzem było Miasto Kalisz. rozpoczęło się po myśli podopiecznych Roberta Lisa. Lublinianki mocno pracowały w obronie i szybko objęły prowadzenie 5:1. Co więcej Lublinianki nie zamierzały zwalniać tempa, wyprowadziły kolejne ciosy i powiększyły przewagę do sześciu trafień (8:2 w 10 minucie).

Od tego momentu gra się wyrównała. Po wejściu na boisko Moniki Novais Bancilon wyraźnie poprawiła się jakość gry Pogoni w defensywie. Szczecinianki zaczęły zmniejszać straty i po chwili przegrywały już tylko 9:12.

2

Ostatnie słowo należało jednak do MKS-u. Spora w tym zasługa Aleksandry Rosiak, która zanotowała ważne trafienie z trudnej pozycji w końcówce pierwszej partii. Do przerwy było 16:11 dla mistrzyń Polski.

3

Druga połowa rozpoczęła się od trzech skutecznych akcji ofensywnych w wykonaniu Szczecinianek (16:14). Wydawało się, że podopieczne Ljiljany Markovic niebawem doprowadzą do wyrównania.

To jednak zawodniczki z Lublina po raz kolejny zwarły szyki w obronie i odparły natarcie rywalek. Skuteczne akcje w ataku pozycyjnym pozwoliły im odzyskać spokój w boiskowych poczynaniach.

4

Końcowy kwadrans to wręcz koncertowa gra lubelskiej drużyny, która bezlitośnie wypunktowała rywalki i ostatecznie pewnie zwyciężyła 34:25.

Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została Kinga Achruk z MKS Perły.

2018.05.12 Kalisz Pilka reczna kobiet Final Puchar Polski sezon 2017/2018 MKS Perla Lublin - SPR Pogon Szczecin N/z Dekoracja Puchar, Radosc, Zloto Foto Rafal Rusek / PressFocus