31 marca 2018

Puchar EHF: Nieudane pożegnanie Azotów

W szóstej serii spotkań fazy grupowej Pucharu EHF Azoty Puławy przegrały z Fraikin BM. Granollers 30:37 (13:17). Zawodnicy Daniela Waszkiewicza podejmowali Hiszpanów w lubelskiej hali Globus. Puławianie zakończyli rywalizację w grupie D na trzecim miejscu, już wcześniej awans do ćwierćfinałów zapewnili sobie gracze Granollers oraz francuskiego Chambery.

Pierwsze minuty były bardzo wyrównane, od początku znakomicie spisywał się bramkarz Azotów Wadim Bogdanow. Hiszpanie odskoczyli jednak w końcówce i do przerwy wygrywali 17:13.

Drugą część spotkania rozpoczęła się od mocnego uderzenia i dwóch trafień brązowych medalistów mistrzostw Polski. Na kwadrans przed końcem gol Adama Skrabani po szybkim kontrataku przyniósł gospodarzom bramkę kontaktową (24:25). Trener przyjezdnych natychmiast poprosił o czas i był ot zabieg skuteczny.

Hiszpanie opanowali nerwy i znów odskoczyli polskiej ekipie, aby ostatecznie zwyciężyć w Lublinie 37:30.