29 grudnia 2017

Białoruś pokonana. Polacy triumfatorami 4 Nations Cup!

Reprezentacja Polski pokonała Białoruś 26:22 (12:7) i triumfowała w Pucharze 4 Narodów 2017! Już na początku spotkania Biało-czerwoni wypracowali przewagę kilku bramek, a w drugiej połowie kontrolowali przebieg wydarzeń. To cenne zwycięstwo polskiego zespołu, który przygotowuje się do styczniowych meczów w 1. fazie kwalifikacji do finałów MŚ.

Zawodnicy Piotra Przybeckiego od pierwszych minut byli bardzo skoncentrowani – grali mocno w obronie i skutecznie w ataku. Po trafieniu z koła Kamila Syprzaka tablica świetlna wskazywała prowadzenie gospodarzy 7:3.

Polska - Bialorus

Dobrze na środku rozegrania radził sobie Stanisław Makowiejew, który dwukrotnie w trakcie meczu popisał się efektownym rzutem z podłoża pod poprzeczkę. Warto zaznaczyć, że był to drugi występ rozgrywającego w kadrze narodowej.

Z kolei doświadczony bramkarz rywali Iwan Mackiewicz nie miał najlepszego dnia, a i koledzy z drużyny nie wspierali go w odpowiedni sposób w defensywie.  Za to jego vis-a-vis Piotr Wyszomirski zanotował imponującą skuteczność, odbijając w pierwszych trzydziestu minutach aż 11 rzutów rywali, w tym dwa karne.

Po przerwie trwała ofensywa Polaków, którzy cały czas utrzymywali dystans bramowy dzielący obie ekipy. Po raz kolejny dobrą partię rozgrywał skrzydłowy Arkadiusz Moryto, który bardzo rzadko mylił się pod bramką Białorusinów.

Ostatecznie Biało-czerwoni zwyciężyli  naszych wschodnich sąsiadów 26:22. Należy docenić triumf Polaków nad finalistami EHF EURO 2018. Przypomnijmy, że w ramach niedawnych kwalifikacji do mistrzostw Europy Białorusini ograli nasz zespół w Mińsku, natomiast w Płocku padł remis.