18 listopada 2017

LM: Zwycięstwo Kielczan po dramatycznej końcówce

Co za emocje w Hali Legionów! W 8. serii spotkań fazy grupowej EHF Champions League PGE Vive Kielce pokonało duński Aalborg 28:27 po trafieniu w ostatnich sekundach meczu! To trzecie zwycięstwo mistrzów Polskiej w tej edycji elitarnych rozgrywek.

kasa

Spotkanie rozpoczęło się po myśli gości, którzy zademonstrowali kilka efektownych zadań i grali bardzo uważnie w defensywie. W 9. minucie mistrzowie Polski mieli na swoim koncie tylko dwie bramki i przegrywali 2:4.

Na pierwsze prowadzenie gospodarze wyszli dopiero w 23. minucie po trafieniu Alexa Dujszebajewa. Gra była bardzo wyrównana, a do przerwy PGE Vive prowadziło 15:14.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się, choć przez moment Kielczanie odskoczyli Duńczykom nawet na trzy gole. Jendak rywale szybko odrobili straty i na kwadrans przed końcem był remis 20:20. Co więcej już 180 sekund później przyjezdni wyszli na prowadzenie 23:21.

To podziałało na “Żółto-biało-niebieskich” jak zimny prysznic. Poprawili oni swoją grę w obronie, kilka piłek odbił Sławomir Szmal i po pięciu bramkach z rzędu wydawało się, że dwa punkty zostaną w Kielcach. Duńczycy jednak zanotowali serię trafień i doprowadzili do remisu.

Wszystko zaczynało się od nowa. Najpierw trafił Michał Jurecki, jednak odpowiedział Lovro Jotic. W kolejnej akcji rzucił Jurecki. Na 13 sekund przed końcem o czas poprosił trener drużyny gości. Rzut zawodnika Aalborga obronił jednak Sławomir Szmal i dwa punkty zostały w Kielcach.