11 listopada 2017

Płocczanie mieli swoje szanse, ale w Kristianstad lepsi gospodarze

Orlen Wisła Płock przegrała na wyjeździe 24:25 z IFK Kristianstad w 7. kolejce Velux EHF Champions League. Początek meczu należał do gospodarzy, ale w drugiej odsłonie do głosu doszli podopieczni Piotra Przybeckiego, którzy odrobili aż pięć bramek straty. Niestety w decydujących minutach szalę zwycięstwa na swoja korzyść przechylili Szwedzi.

KPR Gwardia Opole - Orlen Wisla Plock

Pierwsza połowa nie była zbyt udana dla wicemistrzów Polski. Nafciarze mieli spore problemy w ofensywie. Dość powiedzieć, że bramkarze rywali w zanotowali aż 52% skuteczność obron w pierwszych trzydziestu minutach.

Nie najlepiej funkcjonował też powrót do obrony, Szwedzi raz po raz zaskakiwali Wiślaków w szybkim ataku i do przerwy prowadzili 15:10.

Na szczęście po przerwie do głosu w końcu doszli przyjezdni. Znakomitymi interwencjami popisywał się w płockiej bramce Marcin Wichary. Po drugiej stronie boiska skutecznością popisywał się przede wszystkim Jose de Toledo i w 37. minucie gospodarze prowadzili już tylko 16:14.

Cztery minuty później mieliśmy już remis po 17, a chwilę potem Gilberto Duarte zwiódł kozłem obronę Kristianstad i skutecznym rzutem dał wicemistrzom Polski prowadzenie 17:18!

Od tego momentu gra się wyrównała i kibice mogli się szykować na pełen emocji ostatni kwadrans spotkania. W ataku szalał de Toledo, który na osiem prób pomylił się tylko raz.

W końcówce minimalnie skuteczniejsi okazali się jednak miejscowi, którzy triumfowali 25:23.