20 września 2017

LM: Wisła wraca z Mannheim bez zdobyczy punktowej

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Orlen Wisła Płock zmierzyła się w Mannheim z Rhein Neckar Loewen. Zawodnicy Piotra Przybeckiego, podobnie jak przed kilkoma dniami w starciu z Vardarem Skopje, dzielnie stawiali czoła faworytom. Ostatecznie to jednak mistrzowie Niemiec cieszyli się ze zwycięstwa.

Choć spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy 3:0, pierwsza połowa to jednak bardzo waleczna postawa Nafciarzy, którzy w 21. minucie prowadzili już 12:8. W znakomitym stylu zameldował się na placu gry Tomasz Gębala, który dwukrotnie trafił do siatki Lwów po rzutach z dystansu.

W końcówce do głosu doszli jednak miejscowi i do przerwy mieliśmy remis 13:13.

Swój pojedynek toczyli obaj bramkarze, zarówno Marcin Wichary jaki i Andreas Palicka interweniowali ze znakomita skutecznością.

Jeszcze w 38. minucie tablica wyników pokazywała rezultat po 19. Niestety od tego momentu Płocczan coraz bardziej zawodziła skuteczność. Okazje do kontrataków bezlitośnie wykorzystywali mistrzowie Niemiec, którzy triumfowali 31:27 i zapisali na swoim koncie dwa punkty.