28 lipca 2017

Tunezja pokonana. Biało-czerwone zagrają o 5. lokatę

Po niezwykle ciekawym spotkaniu Polki pokonały we Wrocławiu Tunezyjki 2:1 i w sobotę zagrają o 5. miejsce w The World Games 2017. Rywalkami Biało-czerwonych będą Australijki. Podopieczne Marka Karpińskiego będą więc miały szanse zrewanżować się drużynie z Antypodów za porażkę w fazie grupowej turnieju.

W pierwszym secie Polki zwyciężyły 17:7 – wcześniej prowadząc 10:4 i 13:6 i kontrolując przebieg wydarzeń – było więc łatwo, szybko i przyjemnie. Nic nie zapowiadało kłopotów w jakie miała wpaść nasza reprezentacja w drugiej partii.

World Games 2017 Beach Handball

A w tej, po wyrównanym początku (6:6 w 5. minucie), do głosu doszły mistrzynie Afryki, które wyczuły swoją szansę na doprowadzenie do serii shoot-out i konsekwentnie punktowały już do ostatniego gwizdka. Drugi set zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 20:14.

O losach meczu zdecydowały więc shoot-outy, w których kluczową role odegrała Natalia Krupa. Bramkarka reprezentacji Polski dwukrotnie odważnie wyszła do atakujących przeciwniczek, blokując ich rzuty.

Te interwencje oraz skuteczne ataki Pauliny Sowy, Weroniki Łakomy i Alicji Ślęzak zdecydowały o triumfie polskiego zespołu.

W sobotę o godzinie 10:40 Polki podejmą Australijki. Stawką 5. miejsce w X Światowych Igrzyskach Sportowych Wrocław 2017.

The World Games Wrocław 2017 / o miejsca 5-8:

POLSKA – TUNEZJA 2:1 (17:7, 14:20, 6:2)

***

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów oraz tabele i plan gier dostępne są na oficjalnej stronie The World Games Wrocław pod adresem https://theworldgames2017.com/.