3 czerwca 2017

Liga Mistrzów: Fenomenalne mecze półfinałowe w Kolonii

Fenomenalne mecze półfinałowe Velux EHF Ligi Mistrzów! Pierwszego dnia turnieju Final 4 kibice w Kolonii obejrzeli dwa zacięte i niezwykle wyrównane spotkania, które stały na najwyższym poziomie sportowym.

W pierwszym starciu Paris Saint-Germain okazało się minimalnie lepsze od Telekomu Veszprem 27:26. W drugim półfinale Vardar Skopje pokonał FC Barcelonę Lassa po golu rozgrywającego Luki Cindrića na trzy sekundy przed końcową syreną.

Dobre zawody w barwach hiszpańskiego klubu zaliczył Kamil Syprzak. Polak niemal przez 60 minut grał w ataku i zdobył trzy bramki.

Pierwszy półfinał to niezwykle wyrównane starcie dwóch gwiazdozbiorów – z Paryża i Veszprem. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Na cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry, przy stanie 26:25 dla PSG, karnego nie wykorzystał Mikkel Hansen.

Kilka sekund wcześniej Węgrzy stracili  Andreasa Nilssona i w kolejnej akcji nie poradzili sobie grając w osłabieniu. Na minutę przed końcem zmniejszyli jednak prowadzenie paryżan do jednego trafienia. Wszystko było w ich w rękach. Kompletnie pogubili się jednak w ostatniej akcji i z awansu do finału Ligi Mistrzów mogli cieszyć się gracze ze stolicy Francji.

W drugim półfinale zdecydowanym faworytem była Barcelona, ale boisko zweryfikowało te założenia i zobaczyliśmy równie wyrównany pojedynek co w pierwszym meczu Final 4 2017. Kiedy Katalończykom została minuta na doprowadzenie do dogrywki uratował ich technicznym rzutem Kirył Lazarov.

Vardarowi zostało 17 sekund. Wystarczyło. Cindrić z chirurgiczną precyzją umieścił piłkę w okienku bramki Pereza de Vargasa i wprowadził swój zespół do wielkiego finału Champions League.

Niedzielny finał zaplanowano na godzinę 18:00, mecz o brąz rozpocznie się o 15:15.