18 marca 2017

Młodzieżówka pokonała Łotyszki i szykuje się do walki z Niemkami

Polki od wysokiego zwycięstwa nad Łotwą 39:13 (21:10) w Ratyzbonie rozpoczęły kwalifikacje do Młodzieżowych Mistrzostw Europy. O awansie do finałów zadecyduje niedzielny mecz drużyny Tomasza Konitza z Niemkami. Zespół gospodarza turnieju dzień wcześniej pokonał Łotwę 48:17 (24:8).

1

Od początku spotkania dominowały Biało-czerwone. Pierwszy kwadrans w ich wykonaniu był jednak zbyt nerwowy. Później przewaga rosła z każdą minutą. Bardzo dobra polska obrona pozwoliła w drugiej połowie Łotyszkom rzucić tylko trzy bramki! Różnica bramkowa mogła być jeszcze wyższa lecz nieskuteczność w sytuacjach 1:1 dala o sobie znać.