18 marca 2017

Białorusinki nie zwalniają tempa

Na początek sobotnich zmagań w hali AWFiS Gdańsk Białoruś bez problemów ograła Słowację i pewnie zmierza po triumf w całym turnieju.

Fot: Piotr Matusewicz / PressFocus

To był mecz drużyn, które pierwszego dnia zawodów wygrały swoje mecze. W tym starciu bezkonkurencyjne okazały się nasze wschodnie sąsiadki, które szybko objęły prowadzenie, a potem systematycznie je powiększały.

Na początku drugiej połowy Słowaczki starały się zmniejszyć straty.  Białorusinki pozwoliły im się zbliżyć jedynie na dystans dwóch bramek (23:21 w 54. minucie) – podkręciły obronę, zanotowały dwie szybkie i skuteczne akcje w kontrataku przyniosły im pewny triumf 27:22.

W niedzielę, na zakończenie turniejowej rywalizacji, to właśnie Słowacja będzie rywalem Polski.