18 marca 2017

Juniorki były blisko remisu, ale całą pulę zgarnęły Norweżki

Polskie juniorki w drugim występie turnieju o Puchar Karpat przegrały z Norwegią 23:26 (9:15). W drugim sobotnim meczu zawodów, odbywających się w rumuńskim mieście Ramnicu Valcea, zespół gospodarzy zwyciężył Rosję 29:27 (18:14).

NOR-POL2

Był to dobry, choć przegrany mecz w wykonaniu podopiecznych Agnieszki Truszyńskiej. Polski zaczęły w obronie 5-1 a w ataku dwie szybkie bramki zdobyły Lucyna Sobecka i Katarzyna Cygan. Dzięki temu prowadziliśmy 2:0. Kolejne pięć trafień zanotowały Norweżki. Niestety popełnialiśmy błędy w ataku co rywalki skrzętnie wykorzystały do przeprowadzenia kontr (4:9). W krótkim czasie nasz zespół otrzymał dwie kary 2-minutowe. Na szczęście Barbara Zima nie dała się zaskoczyć z 7 metra. Kolejne fragmenty to wyrównana gra obu zespołów. Wśród przeciwniczek najbardziej aktywna była leworęczna Hove, która zdobyła cztery bramki z drugiej linii. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 9:15.

NOR-POL3

W drugiej połowie między słupkami stanęła Marta Chodakowska, która przez 8 minut dała się pokonać tylko jeden raz z gry. To nam ułatwiło odrabianie strat. Ładnym rzutem z biodra popisała się Kinga Stanisławczyk i nadal utrzymywała się 3-bramkowa przewaga Skandynawek.

Stan rywalizacji wyrównała odważnym wejściem w strefę Natalia Murawiecka w 51 minucie (21:21). Dwuminutowa kara dla naszego zespołu pozwoliła. rywalkom w samej końcówce wyjść na dwubramkowe prowadzenie. Była szansa na kolejny remis, ale Polki nie wykorzystał rzutu karnego. Norweżki, grając bez bramkarki, ponownie objęły prowadzenie dwoma golami. Do końca spotkania nie udało się już naszym juniorkom poprawić rezultatu a jedną bramkę dorzuciły przeciwniczki, wygrywając 26:23.

Szkoda tego ostatniego fragmentu meczu, bo mieliśmy dogodne pozycje rzutowe, a mimo to lepsza okazała się bramkarka z Norwegii. Druga połowa pokazała, że potrafimy walczyć z każdym przeciwnikiem co jest z pewnością dobrym prognostykiem przed niedzielnym spotkaniem z Rosją.