17 marca 2017

Słowacja z pierwszym zwycięstwem

Zwycięstwem Słowacji zakończyło się spotkanie inaugurujące towarzyski turniej w Gdańsku. Rywalizacja mogła podobać się kibicom, którzy byli świadkami wyrównanego spotkania, choć zawodniczki obu drużyn nie ustrzegły się błędów. Dobrze zaprezentowały się za to bramkarki.

2017.03.17 Gdansk Pilka Reczna Kobiet Turniej Miedzynarodowy Mecz Slowacja - Ukraina N/z Sofia Nagyova Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2017.03.17 Gdansk Women handball International Tournament Slovakia - Ukraine Sofia Nagyova Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Od początku meczu inicjatywa była po stronie reprezentacji Słowacji, która wykorzystała błędy Ukrainek i wypracowała kilkubramkową przewagę. Wraz z upływem czasu sytuacja zaczęła ulegać zmianie, a kolejne trafienia zbliżyły do siebie obie drużyny. Po tym, jak uaktywniły się ukraińskie skrzydłowe oraz bramkarka, spotkanie wyrównało się. W ostatnich minutach pierwszej połowy zawodniczki obu zespołów raziły jednak nieskutecznością, a do szatni zeszły przy stanie 12:11.

Po powrocie na parkiet Słowaczki nieco powiększyły przewagę i utrzymywały się na prowadzeniu, choć Ukrainki nie dawały za wygraną. Mimo wszystko nie potrafiły one odwrócić losów spotkania i pierwsze punkty w turnieju powędrowały na konto reprezentacji Słowacji.

SŁOWACJA – UKRAINA 28:25 (12:11)