19 lutego 2017

LM: Pechowa porażka Vive Tauronu

Vive Tauron Kielce przegrało na wyjeździe z Celje Pivovarna Lasko 33:34 (19:16). Lider PGNiG Superligi po tej porażce znacznie ograniczył swoje szanse na wygranie grupy B Ligi Mistrzów.

2016.09.10 Sopot Gdansk Pilka reczna PGNiG Superliga mezczyzn Sezon 2016/2017 Wybrzeze Gdansk - Vive Tauron Kielce N/z Talant Dujshebaev Dujszebajew Foto Norbert Barczyk / PressFocus 2016.09.10 Sopot Gdansk Handball PGNiG Superliga Men Season 2016/2017 Wybrzeze Gdansk - Vive Tauron Kielce Talant Dujshebaev Dujszebajew Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Pierwszy kwadrans był bardzo udamy dla mistrzów Polski. Wynik, golem ze skrzydła, otworzył Mateusz Jachlewski. Dwójkowe akcje rozmontowywały obronę gospodarzy. Często inicjował je Uros Zorman, były gracz Celje, z którą na koncie ma również wygranie Ligi Mistrzów. Słoweńcy cierpliwie odrabiali 4-bramkowe straty i przed upływem 20 minuty tablica wskazywała remis 12:12. Po kilku kolejnych minutach zespół z Lasko prowadził 15:13. Poirytowany trener Talant Dujszebajew poprosił o czas.  Reprymenda podziała i kielczanie rzucili cztery bramki z rzędu.

Przed upływem trzeciego kwadransa kielczanie grali w podwójnym osłabieniu. Trudny okres goście przetrzymali remisowo. W drugiej część mistrzowie Polski zdecydowanie lepiej prezentowali się w defensywie. Długo kontrolowali grę i zaliczkę wypracowaną przed przerwą. Gospodarze w finałowych minutach jednak ponownie wyrównali (31:31). Bohaterem ostatnich akcji gości był Michał Jurecki, który trzykrotnie trafił w ważnych momentach. Na 21 sekund przed ostatnią syreną trener Dujszebajew poprosił o czas. Faul w ataku Zormana i kontra zespołu Celje zapewniła mu dość szczęśliwe zwycięstwo.