8 stycznia 2017

Wygrana na koniec zmagań w Croatia Cup

Zwycięstwem nad Czechami 27:24 (13:10) gry w turnieju Croatia Cup zakończyła reprezentacja Polski juniorów młodszych. Zespołowi Piotra Obrusiewicza zapewniło to trzecie miejsce w imprezie. Prymat w turnieju walczyła Słowenia pokonując Chorwację 21:19 (11:7).

DSCF0541 (3)

Był to dobry mecz w wykonaniu Biało-czerwonych. Nasz zespół przez większość minut miał spotkanie pod kontrolę. Niestety w końcówce 5-bramkowe prowadzenie zostało roztrwonione i to rywale objęli najmniejsze z możliwych prowadzenie.

–  Zanotowaliśmy 7-minutowy przestój. Po prostu dało o sobie znać zmęczenie. Na szczęście chłopaki pokazali charakter i jeszcze raz się zmobilizowali. Należą im się słowa uznania za walkę i determinację – podsumował Paweł Rydz z polskiego sztabu szkoleniowego.

Kolejnym sprawdzianem kadry Obrusiewicza będzie występ w 14. Mistrzostwach Śródziemnomorskich (15-22 stycznia), których gospodarzem będzie Francja. Polacy w grupie zagrają kolejno z Hiszpanią, Katarem, Francją, Turcją i Algierią.