7 stycznia 2017

Katarczycy minimalnie lepsi

W starciu wicemistrzów świata z brązowymi medalistami ostatniego mundialu minimalnie lepsi okazali się Katarczycy, którzy pokonali reprezentację Polski 26:25. Biało-czerwoni potrafili odrobić stratę sześciu bramek z pierwszej połowy, a o końcowym wyniku zadecydowały błędy naszego zespołu w decydujących minutach spotkania.

hymn

Po wyrównanym początku inicjatywę przejęli Katarczycy i od stanu 4:4 zdobyli aż sześć bramek z rzędu i Polacy przegrywali 4:10. W szeregach mistrzów Azji, co nie było zaskoczeniem, prym wiedli Bertrand Roine i Rafael Capote.

Dopiero znakomite asysty Łukasza Gieraka do Macieja Gębali i Michała Daszka otworzyły obrotowemu i skrzydłowemu drogę do bramki rywali przyniosły naszej drużynie przełamanie. Po chwili bramkę z kontrataku dołożył Jachlewski i straty zostały zmniejszone o połowę (7:10).

_ABS3980

Katar największe zagrożenie stwarzał przy rzutach z dystansu, tymczasem podopieczni Talanta Dujszebajewa grali nierówno, bardzo udane akcje przeplatali niedokładnymi zagraniami.

Druga połowę Biało-czerwoni rozpoczęli z niezwykłym animuszem. Znakomicie funkcjonowała nasza defensywa co zaowocowało szansami do kontr, co najważniejsze szansami wykorzystanymi. Dystans dzielący obie drużyny wynosił już tylko jedno trafienie (16:17).

_ABS3967

Podobnie jak w meczu z Hiszpanią znakomicie spisywał się Adam Malcher, który w bramce zastąpił Adama Morawskiego. W 37. minucie, Polacy zadali dwa ciosy, najpierw z karnego do wyrównania doprowadził Przemysław Krajewski, a w następnej akcji Gierak – sytuacyjnym rzutem, wykorzystując nieobecność Danijela Sarića między słupkami – dał nam prowadzenie 20:19.

Niestety w decydujących akcjach w poczynania Polaków ponownie wdarł się brak precyzji, straty w ataku i rzuty z nieprzygotowanych pozycji zostały bezlitośnie wykorzystane przez wicemistrzów świata, którzy ostatecznie zwyciężyli 26:25.