6 stycznia 2017

Obiecująca pierwsza połowa z Hiszpanią. Druga dużo słabsza

Bardzo obiecująca pierwsza połowa, słaba druga i spora rotacja składem – tymi słowami można podsumować występ Polaków w starciu z Hiszpanami, rozpoczynającym towarzyskie zmagania w Irun. Ostatecznie zawodnicy Talanta Dujszebajewa wysoko ulegli gospodarzom 20:30, choć do przerwy był remis po 11.

_ABS3749

Pierwsza odsłona skończyła się wynikiem remisowym, ale to Polacy mieli dwie szanse na to, aby zejść do szatni przy jednobramkowym prowadzeniu. Niestety najpierw zgubili piłkę, a w ostatniej akcji rzut Marka Daćki odbił Rodrigo Corrales.

Wcześniej oglądaliśmy bardzo wyrównane zawody, choć to gospodarze prowadzili nawet czterema bramkami, ale Biało-czerwoni krok po kroku te straty odrobili. Znakomicie między słupkami polskiej bramki spisywał się Adam Malcher.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa dobrze radzili sobie w rzutach z drugiej linii, a tymczasem gracze z półwyspu Iberyjskiego więcej grali z kołem, obie ekipy trzykrotnie zapunktowały w kontrataku.

_ABS3715

Po przerwie trener reprezentacji Polski posłał do boju w zasadzie zupełnie inną siódemkę, niż ta, która zamykała pierwszą odsłonę. Początek to gra gol za gol, ale od stanu 13:13 to Hiszpanie cztery razy z rzędu wpisali się na listę strzelców (17:13).

Gospodarze zdecydowanie agresywniej grali w obronie, byli też dużo szybsi i skuteczniejsi niż w pierwszych trzydziestu minutach. Tymczasem Biało-czerwoni mieli coraz większe kłopoty ze sforsowaniem zasieków rywali – cały czas utrzymywał się cztero, pięciobramkowy dystans dzielący obie drużyny.

_ABS3703

Trener Dujszebajew poprosił o czas, ale nie odmienił on gry jego zespołu. Spore kłopoty w bramce miał Adam Morawski, Hiszpanie raz po praz dochodzili do czystych sytuacji i nie mieli kłopotów z pokonaniem polskiego bramkarza.

W 47. minucie Hiszpanie mieli osiem bramek zaliczki (23:15). Między słupkami hiszpańskiej bramki dwoił się i troił Gurutz Aginagalde, kuzyn obrotowego Vive Tauron Kielce- Julena. Co ciekawe debiutujący w kadrze golkiper skończy w tym roku 40 lat.

Kolejne nieskuteczne akcje Polaków przyniosły wysoką przegraną naszego zespołu 20:30.