30 grudnia 2016

Wyrównane spotkanie juniorek ze Słowacją

Drugi mecz podczas festiwalu Handbalweek niestety również zakończył się niepowodzeniem reprezentacji Polski juniorek. Drużyna Tomasza Konitza, po bardzo wyrównanej grze, przegrała z rówieśniczkami ze Słowacji 24:26 (14:14).

15503013_10208144420475945_1836618829_o

Spotkanie rozpoczęło się od dwu bramkowego prowadzenia reprezentacji naszego południowego sąsiada, które po kilku minutach gry wynosiło już 5:1. Biało-czerwone zmobilizowały się do walki dzięki czemu doprowadziły do remisu 7:7. Od tego momentu mecz był już wyrównany o czym świadczy nierozstrzygnięty wynik pierwszej połowy (14:14).

Po przerwie Słowacja, po raz kolejny lepiej weszła w mecz, uzyskując dwubramkowe prowadzenie. Nasze reprezentantki dosyć szybko doprowadziły do wyrównania, a nawet wyszły na prowadzenie. To był bardzo wyrównany fragment meczu, obie drużyny walczyły o przejecie inicjatywy i kontrolowanie jego przebiegu. Dzięki większemu doświadczeniu reprezentantki. Tymczasem Słowaczki doprowadziły do wyrównania, a później wypracowały  dwubramkowe prowadzenie, które utrzymały do końca meczu.

Słowacja U19 – Polska U19 26:24 (14:14)
Polska: Kuszka, Kolasińska – Błaszkowska, Lipok 4, Janas, Stokowiec 4, Szynkaruk, Senderkiewicz 1, Uścinowicz 2, Świerczek 3, Więckowska 1, Nosek 1, Pękala 1, Gędłek 3, Urbańska 1, Wąsik 3.