29 grudnia 2016

Sparkassen Cup: Juniorzy zajęli 6. miejsce

W ostatnim dniu turnieju Sparkassen Cup polscy juniorzy w meczu o miejsca 5-8 zwycięzyli Holandię 35:27 (17:17). Biało-czerwoni  w czwartek zakończyli występy w tym roku meczem z Norwegią o 5.miejsce. Skandynawowie zwyciężyli 24:21 (13:7).

Merzig

Biało-czerwoni udanie rozpoczęli rywalizację z Holandią. Wypracowali przewagę sięgająca 3-4 trafień. Jeszcze przed przerwą przeciwnicy zdołali odrobić straty. A finałowe minuty tej części gry to wymiana bramka za bramkę Po zmianie stron podopieczni Dariusza Tomaszewskiego zagrali znacznie lepiej w obronie, co szybko miało przełożenia na odzyskanie prowadzenia, które w pewnym momencie wynosiło już 10 bramek.

Biało-czerwoni pechowo zaczęli ostatnią grę w turnieju. Na przeszkodzie w zdobywaniu bramek stanęły słupek i poprzeczka. Norwegowie w pierwszej połowie skutecznie wykorzystywali kontry. Rywale do szatni schodzili z pokaźną 6-bramkową zaliczką.

Po przerwie zespół trenera Tomaszewskiego zagrał znacznie lepiej w obronie, Na efekty nie trzeba było czekać. Przewaga Skandynawów stopniała do jednego gola. Przełomowym momentem była 58 min. kiedy to polski zespół musiał grać w osłabieniu do finałowej syreny. Rywale to wykorzystali powiększając nieznacznie przewagę.
Dla naszej reprezentacji występ w turnieju był bardzo przydatny. Drużyna rozegrała pięć spotkań z wymagającymi rywalami. Kadrowicze następnym razem spotkają się w marcu na akcji szkoleniowej. W kwietniu zagrają w turnieju w bośniackim Bugojno.