3 grudnia 2016

LM: Cenny remis Wisły w Kilonii

Orlen Wisła Płock zremisowała na wyjeździe z THW Kiel 24:24 w meczu 9. kolejki Ligi Mistrzów. Wicemistrzowie Polski odrobili w drugiej połowie sześciobramkową stratę. Gospodarze w ostatnim kwadransie gry rzucili tylko dwa gole.

2016.11.09 , Plock , Orlen Arena , Pilka reczna mezczyzn , Liga Mistrzow sezon 2016/2017 , Mecz Orlen Wisla Plock - THW Kiel N/z Marko Tarabochia radosc Fot Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS 2016.11.09 , Plock , Orlen Arena , Men's handball , EHF Champions League Group Phase season 2016/2017, Game Orlen Wisla Plock - THW Kiel Marko Tarabochia radosc Credit Rafal Oleksiewicz / PRESSFOCUS

Rywalizacja płocczan z wiceliderem Bundesligi długo nie zapowiadała szczęśliwego dla nich zakończenia. W pierwszej części gry wśród gości szwankował atak pozycyjny. Miało to duży wpływ na pokaźne prowadzenie zespołu THW.

Podobny przebieg miał trzeci kwadrans gry. Wówczas gospodarze wygrywali 22:17. Następnie wiślacy zaprzepaścili kilka dogodnych sytuacji do zmiany wyniku. Podopieczni Piotra Przybeckiego ani przez moment nie rezygnowali jednak z wywalczenia choćby punktu. W finałowych minutach dobrą zmianę między słupkami dał Marcin Wichary. Pokerowa zagrywka (gra bez bramkarza, siedmiu zawodników w polu) przyniosła powodzenie w postaci trafienia Jose de Toledo. W tym momencie tablica wskazywała rezultat 24:23 dla THW.

Widać było, że gospodarze wyraźnie opadli z sił. Słabiej w bramce zaczął się spisywać Niklas Landin, który zresztą końcowe minuty obserwował z ławki drużyny. Zastąpił go mistrz Europy i brązowy medalista, Andreas Wolff.

Wiślacy mieli kilka okazji do doprowadzenia do remisu. Ich starania zakończył dopiero rzutem ze skrzydła Lovro Mihić.

Wicemistrzowie Polski rozgrywki Ligi Mistrzów wznowią w drugiej dekadzie lutego.