27 listopada 2016

LM: Vive po raz drugi pokonało Zagrzeb

Vive Tauron Kielce po zaciętym meczu zwyciężyło Prvo plinarsko drustvo Zagrzeb 29:25. To szósta w sezonie, a druga wygrana mistrzów Polski nad chorwackim zespołem w tej edycji Ligi Mistrzów.

2016.11.27 KIELCE PILKA RECZNA MEZCZYZN LIGA MISTRZOW MEN HANDBALL EHF VELUX VIVE TAURON KIELCE - CROATIA PPD ZAGRZEB N/Z Igor Vori MATEUSZ KUS FOTO DANIEL KORDOS / PRESSFOCUS
Mistrz Chorwacji kilkanaście dni temu przegrał u siebie z Vive 23:26. To zapowiadało spore emocje w niedzielnym meczu w Hali Legionów.  Tak rzeczywiście było, ale niestety kielczanie zanotowali słabszy początek meczu. Po siedmiu minutach przegrywali 1:4. Dużo problemów sprawiała im wysunięta defensywa rywal 5-1. Gospodarze szybko wzięli się za odrabianie strat i po  kontrze Krzysztofa Lijewskiego objęli prowadzenie 6:5. Przyjezdni, nie zwalniając tempa gry, nie rezygnowali z odniesienia korzystnego wyniku.  Kilka niepotrzebnych strat gospodarzy, słabsza dyspozycja Filipa Ivicia w bramce, brak agresji w obronie złożyło się na minimalne prowadzenie gości do przerwy.

Mistrzowie Polski drugie 30 minut rozpoczęli bardziej skoncentrowani. Miało to przełożenie na błyskawiczne odzyskanie prowadzenia. Ivić popisał się kilkoma udanymi obronami. W kolejnych minutach dalej trwała zacięta walka o każda piłkę. Kielczanie tylko przez chwilę cieszyli się z czterobramkowej zaliczki, która po trzech kwadransach zmalała do jednego trafienia, by później ponownie się powiększyć. W szeregach przyjezdnych dużą skutecznością imponował Stipe Mandalinić. Na końcowym wyniku zaważyła zdecydowanie lepsza gra gospodarzy w ataku po przerwie.

Po tym zwycięstwie Vive zrównało się punktami (12) z liderem grupy Vardarem Skopje, który u siebie 26:29 przegrał z Rhein Neckar Loewen.